+38 (067) 204 10 45
Екстрений зв'язок
+38 (067) 461 86 78 (Viber, WhatsApp, Messenger)
Графік роботи екстреного зв'язку:
ПН-ПТ - 19:00-10:00
СБ - 15:00-24:00
НД - 24 години
Відправити запит
Продовжити як:

Мцхета-Мтіанеті

/
/
/
Мцхета-Мтіанеті
Про регіон
Побувати в Грузії і не відвідати відомий її регіон Мцхета-Мтіанеті буде великою помилкою, тим більше що від Тбілісі саме древнє місто Мцхета відділяє всього якихось 20 км. Великий адміністративний край Мцхета-Мтіанеті розташувався в центральній частині країни і займає площу 6 786 кв. км. До його складу входять п'ять муніципалітетів, причому один з них - Ахалгорський - в даний час відноситься до Південної Осетії, інші чотири - Душетський, Казбегський, Мцхетський і Тіанетскій. З них переважна національна більшість - це грузини (етнічні картлійці, кахетинці, пшави, мохевци). Друге місце за чисельніс ...

Побувати в Грузії і не відвідати відомий її регіон Мцхета-Мтіанеті буде великою помилкою, тим більше що від Тбілісі саме древнє місто Мцхета відділяє всього якихось 20 км.

Великий адміністративний край Мцхета-Мтіанеті розташувався в центральній частині країни і займає площу 6 786 кв. км. До його складу входять п'ять муніципалітетів, причому один з них - Ахалгорський - в даний час відноситься до Південної Осетії, інші чотири - Душетський, Казбегський, Мцхетський і Тіанетскій. З них переважна національна більшість - це грузини (етнічні картлійці, кахетинці, пшави, мохевци). Друге місце за чисельністю належить осетинам, яких в Грузії проживає також чимало.

Коли краще їхати в Мцхета-Мтіанеті?

Вирушати в подорож сюди можна в будь-який сезон, оскільки зими тут стоять м'які і сухі. На курортах Степанцмінда (центр Казбегського муніципалітету), що розташувалися біля підніжжя гори Казбек, стійкий зимовий сніжний покрив дозволяє займатися альпінізмом і гірським туризмом.

Прозоре цілюще повітря і місцеві мінеральні джерела, якими навіть наповнюються басейни, теж доступні круглий рік. Влітку відпочиваючих катають на парапланах, влаштовують кінні, велосипедні та піші прогулянки до водоспадів, по Військово-грузинській дорозі. Повільний відпочинок на вузьких вуличках старовинних міст, відвідини стародавніх монастирів і фортець, споглядання мальовничих пейзажів Мцхета будуть комфортними з весни і до середини осені.

Влітку повітря тут прогрівається до приємних температур +25 ... + 30 ° C. У цей час можна відправитися до красивого високогірного озера Базалеті, що всього в декількох кілометрах від Душеті, влаштувати пікнік в долині річки Іорі, погуляти по Тіанеті, заглянувши в відомий Краєзнавчий музей.

Також головною родзинкою цього регіону є гірськолижний курорт - Гудаурі. 

Цінителі чудового грузинського вина в будь-який час року отримають задоволення від екскурсії з дегустацією в маєток Шато Мухрані, що поблизу від Мцхета. Їм буде надана можливість оцінити смак і придбати вино з льохів, споруджених ще в XIX столітті.

Чим приваблює туристів Мцхета-Мтіанеті?

Список пам'яток цього регіону величезний і розрахований на будь-які пристрасті: від екологічного туризму до православного паломництва. Надзвичайно багато пам'ятників християнства в Мцхеті, місті, яке стало частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Центр Мцхета входить до фонду всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Собор Светіцховелі - це строгий і величний, прикрашений кам'яним різьбленням православний храм XI століття. Він відомий тим, що саме в ньому відбулося хрещення першого християнського грузинського царя.

Собор Джварі - шедевр церковної архітектури, який підноситься на горі над Мцхета.  Він носить ще одну назву - «монастир хреста». За переказами, він був споруджений на місці, де Свята Ніно встановила перший православний хрест.

Шио-Мгвімський монастир - це цілий храмовий комплекс зі споруджених уступами будівель в ущелині околиць Мцхета. До сих пір тут можна побачити печери, вириті на схилі гори ченцями.

Фортеця Ананурі - це найбільш відвідуваний туристичний об'єкт на березі Жінвальского водосховища. Вона була побудована для захисту і прикриття жителів міста Душеті в разі відступу їх в гори. Перша вежа споруджена тут в XIII столітті.

Основні курорти:

Гудаурі;

Казбегі. 

ДетальнішеЗгорнути

Курорти

Гудаурі
Гудаурі - молодий і найсучасніший зимовий курорт Грузії, розташований в 120 км від Тбілісі, на висоті 2 200 м над рівнем моря. Один з найбільш впорядкованих гірськолижних курортів країни, технічна база якого повністю відповідає високим європейським стандартам. Гудаурі може похвали...
Казбегі
Казбегі - високогірний кліматичний курорт в Грузії. Рельєф високогірний, скельний і важкодоступний. Взимку випадає велика кількість снігу. Весна - помірно тепла. У цьому регіоні розташована гора Мкінварцвері (крижана вершина), більше відома в російськомовних країнах під ім'ям Казбек. ...
×
Дата
USD
EUR
15.07.2024
45.85
42.10
14.07.2024
45.60
42.00
13.07.2024
42.00
45.60
12.07.2024
45.60
42.00
11.07.2024
41.80
45.25
×
Відправити запит
Ваш запит відправлено!
×
Відправити запит
Дата вильоту
Дата прибуття
Ваш запит відправлено!
×
Підписатися на SMS розсилку
Ваш запит відправлено!